Przed nami długa podróż.

thinking

Dokąd jedziemy? W czas. Niczym Marty  McFly. Zdecydowaliśmy się na przesunięcie naszej zbiórki crowdfundingowej na 02.09.2016. Piąteczek wrześniowy – wtedy to własnie zaczniemy najważniejszą dla nas imprezę. OK, ale dlaczego? Pewnie niektórzy wiedza, że przymierzaliśmy się bardzo mocno do startu z początkiem czerwca/lipca. Najkrócej ujmując…z profesjonalizmu.Uważamy, że jesteśmy w stanie lepiej przygotować „prototyp”, demo czy jak to inaczej nazwiecie. W każdym razie wersję 1.0 systemu, którą chcemy Wam pokazać. Prosty przykład:  już w ciągu pierwszych dni, po tym jak przenieśliśmy start zbiorki, udało nam się przyspieszyć generowanie raportów o prawie 500 procent. Sami boimy się myśleć, co nam wyjdzie w 3 miesiące ;).

Co Was powinno interesować najbardziej? Kilka ważnych komunikatów. Będziemy dalej pisać. Dalej będziemy tworzyć nasz elementarz dla nowych w świecie freelancerki, przedsiębiorczości czy marketingu. Postaramy się o kilka ciekawych ankiet, wywiadów. Skupimy się też bardziej na crowdfundingu i akcjach które chcemy Wam przybliżyć. Na bieżąco będziemy informować Was o nowinkach w systemie. Chcielibyśmy też bardziej zaangażować się w mediach społecznościowych, więc szukajcie nas od lipca na Twitterze i obserwujcie nasz profil na FB. Oprócz nowych grafik, będziemy wrzucać na bieżąco newsy i artykuły zahaczające o tematykę naszego bloga.

Pod tym adresem znajdziecie stale aktualizowane wzory, które zagoszczą na specjalnych nagrodach z naszej wrześniowej zbiórki. Plany mamy ambitne, bo w trakcie całej akcji (tylko wtedy!), dostaniecie możliwość dorwania naszych koszulek, toreb, kubków, wersji premium naszego systemu lub usług „informatycznych” w wyjątkowej formie. Jeżeli uda nam się też pokonać kilka progów finansowania, możecie liczyć w naszym systemie na książkę korespondencji, moduł urlopowy, popularną kilometrówkę i wersję mobilną (oddzielną) w aplikacji. Chcemy by nasz projekt można było wesprzeć już od złotówki, więc jeżeli spodoba się Wam chociaż trochę, to każdego będzie stać na wsparcie :)!

happy

#Newsy z Crowdfundingu!

Dobra, to tyle o nas. Co ciekawego aktualnie dzieje się w świecie finansowania społecznościowego?

Polakpotrafi.pl to dwa fantastyczne projekty technologiczne:

Polak radę da –  filmik tutaj.

Celem projektu jest stworzenie platformy internetowej – serwisu społecznościowego dla Polaków na emigracji, wspierającego rozwój wolnych zawodów i mikroprzedsiębiorstw. Dzięki niemu, rozreklamujecie swoje usługi, znajdziecie pracowników, znajdziecie podwykonawców czy założycie stronę www. Serwis ma być w pełni darmowy, więc chyba warto wesprzeć teraz i dostać trochę „orzełków” (punktów)! Zainteresowani? Kliknijcie w zbiórkę :).

Space in 180° – filmik tutaj.

Amatorska sonda badawcza, przygotowana przez 16 latka?! Jak sam napisał:

„Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wysłanie do stratosfery (za pomocą balonu meteorologicznego, na wysokość 20-35 km) sondy badawczej. Na jej pokładzie znajdą się specjalne urządzenia pomiarowe (po części autorskie), urządzenia potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia misji oraz kamera. Nagra ona panoramiczny film wysokiej jakości z Near Space  (potoczna nazwa stratosfery). W czasie lotu zostaną także wykonane badania: stężenie ozonu (pozwoli kontrolować problem dziury ozonowej), zmiany czystości powietrza w zależności od wysokości, wydajność ogniw fotowoltaicznych w stratosferze, temperatura i ciśnienie powietrza oraz temperatura urządzeń elektronicznych. Po zakończeniu misji wyniki pomiarów oraz film zostaną udostępnione w internecie.” Dla nas ekstra sprawa. Wolimy nie pamiętać, czym my zajmowaliśmy się mając lat 16 :)

W naszych #WeeCaseTip znajdziecie jeszcze kilka linków do zbiórek, które bardzo nam się spodobały.

Wspieram.to aktualnie nie dysponuje projektami technologicznymi, ale mają dwa projekty które bardzo nam utkwiły w pamięci.

Po pierwsze Wirtualny Woodstock!!! Najlepiej chyba opowie o tym jeden człowiek:

Oprócz możliwości stworzenia swojego avatara, dostaniemy masę gadżetów od naprawdę porządnych kapel. Na co przeznaczone są pieniądze? Wszystko po to by Woodstock był bardziej ekologiczny, miał jeszcze lepszą oprawę i zapewnioną infrastrukturę, która zapewni Wam maksimum komfortu. Podsumowując – lepszy festiwal, większy komfort pobytu na nim i to wszystko z wyjątkowymi nagrodami. Miód malina!

Drugim projektem który zwrócił naszą uwagę jest:

Dolina kupców 2 – znacie „Dolinę kupców”? Nie? To gra karciana, która została nagrodzona tytułem „Złotej Gry Karcianej 2015”. Więcej opowie Wam znany polski recenzent gier planszowych :). Gra może być zarówno niezależną wersją, jak i uzupełnieniem części pierwszej. znacząco rozszerza możliwości rozgrywki oraz wprowadza jeszcze większą różnorodność do poprzedniczki. Gra się w nią bardzo szybko, około 30 minut, więc jeżeli nie masz czasu na dłuższe posiadówki, to produkt idealny dla ciebie.  Jak pewnie wiecie, jeden z nas jest wielkim miłośnikiem gier bez prądu, więc tego projektu nie mogło zabraknąć.

 

Na koniec wielka wiśnia na torcie. PHOTON.

Projekt polskich programistów, który podbił społeczność na całym świecie. Chcecie by wasze dziecko uczyło się programowania/technologii? Nie? To może żeby ich przyjacielem został robot? Udało się już uzbierać wymaganą kwotę, więc niczym nie ryzykujecie, możecie tylko zyskać. Więcej dowiecie się na stronie projektu i fenomenalnie przygotowanej zbiórce: tutaj i tutaj. Naprawdę bardzo fajny projekt, wielkie osiągnięcie. Należy też wspomnieć, że Photon to inwestycja. Dlaczego? Bo rozwija się razem z dzieckiem. Jak sam mówi  o sobie:

 Staram się z całych sił, aby dzieci nauczyły się

  • logicznego myślenia,
  • nowych technologii,
  • podstaw programowania,
  • szybkiego podejmowania decyzji,
  • rozwijania pamięci.

Od robocika dostaniecie też aplikację z jego historią.

„Kiedy leciałem na Ziemię, niefortunnie zderzyłem się z asteroidą. Części statku, rozpadły się po całym świecie, a dzieci pomagają mi je odnaleźć. Podczas naszej wędrówki spotkamy wielu bohaterów, którzy odnaleźli te części przed nami i tak łatwo nam ich nie oddadzą. Zapewne wyznaczą nam pewne wyzwania do pokonania. Nagrody zdobyte za wyzwania pozwolą dzieciom na rozwijanie mnie według ich własnych indywidualnych upodobań.” 

Zabawka którą musi mieć Wasze dziecko!

#Na koniec

Jeżeli chcecie przeczytać coś ciekawego na temat sharing economy, to rzućcie okiem na ten artykuł: Artykuł. Z innych ważnych wydarzeń, należy pogratulować serwisowi zrzutka.pl. Przekroczyli niedawno taką oto kwotę uzbieranych transakcji: 10 048 324 zł. Robi wrażenie!!! 

Koniecznie zobaczcie projekty które wpadły nam w oko. Wesprzyjcie jeżeli tylko możecie – my już nie możemy doczekać się ich ufundowania. Miłego końca tygodnia!

#WeeeCaseTip:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *