Jak się bawić?

weekend

Domyślamy się, że tak jak nas,  również Was po długim weekendzie zalała fala tekstów na temat odpoczynku, sposobu spędzania wolnego czasu i tego jak zdrowo urlopować. Wszystkie mniej więcej zamykają się w dwóch zdaniach. Odłóż wszystko i na spacer. OK, rada niby dobra – ale czy na pewno dla każdego i na cały długi weekend? Jeżeli jesteś pracoholikiem (a to dość typowe dla przedsiębiorców), to długi weekend spędzany w ten sposób, może być katorgą. My mamy dla Was trochę inne podejście, wykorzystując przy tym zestaw newsów które mogliście przeoczyć w trakcie urlopu. Przez te podłe spacery!

 

#Smartfon na brzuch.

wycisz2

Hasło z grafiki jest prawdziwe. Wyciszenie telefonu potraktuj jako wyzwanie, „czalendż” czy inny social mediowy konkurs – będzie Ci łatwiej. Jeżeli masz dzieci, zrób to dla nich, bo prawdopodobnie młodzież za jakiś czas będzie podbierać Ci Twój telefon. Według najnowszych badań (jak podał Mobile Institute – ta informacja z wirtualnemedia.pl):

82% rodziców potwierdza, że ich dzieci korzystają z urządzeń mobilnych. Dla dzieci poniżej 2 roku życia ten wskaźnik wynosi 38%, a 100% dzieci powyżej 8 roku życia jest użytkownikami mobile.

W badaniu zauważono korelację pokazującą, że im rodzic bardziej mobilny, tym większe prawdopodobieństwo, że jego dziecko także korzysta z urządzeń mobilnych.

Około 52% dzieciaków korzysta z urządzeń należących do swoich rodziców (logiczne, chociaż kiedy patrzymy na postępujący trend, niedługo normą stanie się selfie wrzucane z inkubatora, nienagannie kadrowane ręką niemowlaka). Jako, że zły content nie śpi, nie narażaj na niego swojego potomka. Nie rozmnożyłeś się jeszcze?

Z raportu zamieszczonego na brief.pl jasno wynika, że 72% smsów czy wiadomości, wysyłacie podczas podróży lub leżąc w łóżku. Fajnie, gdy urlop nie kończy się niezapowiedzianym zgonem (zapowiedzianym również), więc uważajmy na siebie i patrzmy przez tą szybę nad kierownicę. Aha, no i to drugie, mój drogi pracoholiku – w łóżku się śpi, odpoczywa, przerabia starożytne indyjskie księgi o miłości cielesnej, (procent 56%) ale nie należy czytać newsów z telefonu. Bo się rozbudzasz, Twój mózg nie odpoczywa. Mózg nie odpoczywa, to nie masz siły na przeglądanie tych newsów siedząc w świątyni dumania (prawie 40%) i stojąc w kolejkach. Nie warto. Walnij drzemkę bez aparatu telefonicznego przy twarzy.

#Komputer opcje!

wyłącz

Znów posiłkując się wiedzą z brief.pl (wspaniały „dziennik”, polecamy), około 44% mieszkańców naszego pięknego kraju, kupuje przez internet. Rozrzut mamy spory, od RTV i AGD, przez nieśmiało zamawiane pizzę, po książki, buty i sprzęt.  Jednym słowem: na długi weekend odłącz sieć w domu i telefonie. Zminimalizujesz ryzyko zakupów i gotówka zostanie w portfelu/karcie.  Jeżeli musisz już coś robić, to spotkaj się z ludźmi. Niech Ci będzie, przez internet. Tym bardziej, że kiedy Ty odpoczywasz Google pracuje i właśnie tworzy nową apkę do połączeń „face to face”. Jak przeczytacie w artykule Techcrunch.com, to wspaniale nudny program Duo służący do połączeń jeden na jeden. Faktycznie na filmach promocyjnych jakoś nie porywa:

źródło: techcrunch.com

Nie za bardzo wiemy, czym ten produkt ma przebić aktualne komunikatory – no ale my tylko zajmujemy się podobną branżą. Może czegoś nie dostrzegamy. Dlaczego jeszcze miałbyś nie tykać internetu? Bo rządzi nim szatan, to wiadomo, do tego nowy lepszy (777 to ponoć 666 po aktualizacji). W świat social media wbiły się właśnie dwa nowe trendy z siódemeczką w tle. #myfirst7jobs i #my7favfilms. Jeżeli lubisz opowiadać o sobie w sieci, to pół weekendu spędzisz fabrykując swoje CV, tak by z jednej strony pokazywało jak bardzo ciężko pracowałeś w hodowli krewetek pod Suwalkami, a z drugiej jakim to sposobem doszedłeś do tego miejsca w którym jesteś  – CEO Facebook.com. Musisz też znaleźć 7 ulubionych produkcji filmowych, ale filmy są banalne, na bank zapisałeś sobie ważnych ludzi na Filmwebie i coś od nich skopiujesz ;). Pamiętaj, modne kierunki filmowe w ostatnim czasie to Francja, Turcja i Gruzja. Jak co 8 lat.

Aha, jeżeli MUSISZ skorzystać z internetu, to możesz poczytać o nowej akcji Amazona. Co wymyślili geniusze z USA? Wpadając na ich konto na FB czy YT, za zupełne friko obejrzysz „piloty” flagowych seriali. Całość oczywiście u nich już za pewną kwotę, ale przed znajomymi możesz szpanować, ze wykupiłeś dostęp specjalnie na urlop ;)!

 

#Noce i dnie.

spać2

No dobra, komputer słodko śpi, seriale obejrzane, telefon wyciszony i wygrywasz właśnie zakład  z partnerem/partnerką „że na bank go włączysz, a kto przegra ten zmywa przez tydzień”. Co w takim razie robić? Poczytaj coś do snu i koniecznie idź spać o 23.00. Dnia następnego. Pamiętasz kiedy ostatni raz pozwoliłeś sobie na zarwanie nocy nie przy projekcie dla szefa, klienta czy nadrabianiu projektów z przed dwóch tygodni? Znajdź coś co nazywa się „guilty pleasure”. Gra, komiks, książka, sposób spędzania czasu, o którym w życiu nie powiedziałbyś matce, żonie, mężowi, ojcu czy dzieciom. To Twoje i już. Może to być całonocna sesja w RPG na konsoli, kiedy wszyscy poszli już spać, może to być najnowszy poradnik „50 twarzy grzybiarzy, czyli jak poprawnie technicznie ścinać kurki w lesie”. Tak się składa, że w kinach grają właśnie film o pogromie jedzenia więc może wyjdź do kina. Nie chcemy się ruszać z kanapy? Star Wars wypuszcza trailer serialu i to świetny pomysł by zrobić sobie maraton z tych wszystkich dziwnie numerowanych części, a samotne rozliczenie się z przeszłością, w formie przeczytania wszystkich zeszytów Asterixa, nie liczy się jako wybryk w czasie urlopu. Ostatecznie, możesz się nawet pracoholiku przejść na ten spacer (ale nawal się chociaż i włącz Endomondo, będzie podkładka, że robiłeś „czalendż” na YT). Jeżeli musisz, to siedź na telefonie, słuchaj muzyki i pływaj po internecie. Tylko po prostu odpocznij i nie daj sobie wmówić jak masz to robić. To nie grzech, każdemu „holikowi” należy się odwyk, a ten dla „praco” może być przyjemnością!

P.S. Jeżeli masz problem z lokalizacją poniedziałku w tym tygodniu…on już był. Też się zdziwiliśmy. Nie przejmuj się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *