Główka pracuje.

pracuj-z-glowa

Już niedługo czeka nas wysyp postanowień noworocznych. Zacznie się sezon na wyrzuty sumienia, na podsumowania, na pełne mądrości internetowych artykułów takich jak ten, dlaczego i jak zmienić swoje życie od nowego roku.

My chcemy dać Wam proste narzędzia i rachunek sumienia który robimy na podstawie naszego systemu:

nowy-rok-ja-styl

 

#Monitoruj

Po to masz oczy i uszy żeby sprawdzać. WeeCase daje pełny wgląd w statystyki pracy, tak by móc dokładnie kontrolować ile, kto, jak i dlaczego słabiej niż miesiąc temu. To nasze pierwsze postanowienie noworoczne na początku grudnia, będziemy dokładnie sprawdzać i porównywać, analizować swoje wyniki. Na tej podstawie sami możemy wyznaczyć rytm pracy, wystawić sobie faktyczne ”kamienie milowe” projektów, sprawdzać czy nie potrzebujemy np. urlopu i odpoczynku. Wysoka efektywność to wypadkowa pracy i odpoczynku w dobrych proporcjach.  Zobaczysz też jak żonglować projektami by nie robić cały czas tego samego. Według wszelkich poradników, mądrych głów, internetu i babci praktyki, robienie cały czas jednego projektu, albo jednej i tej samej czynności niszczy efektywność. Monotonia rozkłada wszystko.

#Analizuj

WeeCase pozwoli sprawdzić wszelkie projekty i prace jakie wykonujesz. Dostajesz pełny wgląd w to „co”, „dla kogo”, „za ile” zrobiłeś. Tyrasz 40 h dziennie, chociaż teoretycznie to niemożliwe? Nie bój się wyciągać wniosków. Musisz zwolnić, ograniczyć projekty, zrobić przerwę. Poświęć jeden dzień na analizę stanu zastanego, bo bez tego nigdy nie zrobisz kroku naprzód. Więc napiszmy inaczej:  nie bój się wyciągać wniosków ostrych dla siebie czy pracownika, uważając jednak żeby były konstruktywne. Monitorowanie i analiza to podstawa każdego projektu, to truizm, ale wiele osób o tym zapomina.

Pracuj mniej, za większe stawki. Pracuj więcej, ale krócej. Sprawdź co dla Ciebie będzie lepsze i wprowadź to w życie.

#Raportuj

Raporty dają Ci możliwość pełnego uporządkowania pracy. Dostaniesz do ręki argumenty, którymi możesz podeprzeć każdą rozmowę z klientem i zleceniodawcą.  Dokładnie pokażesz co i za ile. Możesz wycenić swoją pracę, sprawdzić błędy po projekcie, wprowadzić lepszą organizację pracy w firmie.  Nie bój się desygnować obowiązków, jeżeli pracujesz w małej czy średniej firmie, może lepiej będzie przejść na model pracy w który to jedna osoba po prostu zarządza resztą?

czas-to-pieniad

#Nie bój się

Nowy rok zacznij od eksperymentów z pracą. Postaraj się wypracować nową formułę. Jeżeli chcesz coś zmienić, chcesz coś zakomunikować firmie, klientom, zmodyfikować sposób działania, to zrób to od razu na początku roku.

Przyzwyczajaj ludzi do innego zarządzania firmą, sobą. Jeżeli chcesz mieć wolne weekendy – poinformuj o tym i sukcesywnie schodź z zadań żeby je mieć. To wbrew pozorom proste :). Mamy też jedną radę, dość egoistyczną:

Usiądź dzisiaj spokojnie i pomyśl. Podsumuj co zrobiłeś źle. Popatrz na demo.weecase.pl, może nie chodzi o jakość pracy, może chodzi o liczbę godzin? Może złe wyceny. Może chodzi o zarządzanie? Nie musisz „wywracać stolika z szachami” od nowego roku, tylko dlatego żeby coś zmienić na siłę. Czasami wystarczą drobne korekty i zapraszamy Cię do zrobienia ich z nami. Z WeeCase od nowego roku…

polakpotrafi.pl/projekt/weecase

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *